Sobota 23. 6. 2018

• S každoročnou pravidelnosťou sa zapájame do projektu Move week. Tohto roku sme 1. júna práve na MDD skákali pre zdravie. Snažili sme sa prekonať náš minuloročný rekord, čo sa nám aj podarilo.

1911 preskokov cez švihadlo za školu je SUPER.

Najlepší skokan cez švihadlo je Róbert Krajňák z 5.ročníka s počtom skokov 149.

2.miesto – Viktória Lazorčáková z 8.ročníka (91)

3. miesto – Peter Šoltys z 5.ročníka (84).

Najviac preskokov za triedu mali žiaci 5.ročníka (564).

Blahoželáme a všetkým prajeme veľa zdravia.

• V tomto roku si pripomíname významnú historickú udalosť, ktorá sa týka počiatkov našej štátnosti - a to vznik 1. ČSR v roku 1918. Pre žiakov 7.-9. ročníka sme pripravili besedu s PhDr. J. Štofaníkom, Phd. o významnom politikovi a prvom prezidentovi ČSR, T.G.Masarykovi.

• Slovenský výbor pre UNICEF už po 14. raz zorganizoval celoslovenskú verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka, ktorá sa konala 14. - 20. mája 2018. Aj naša škola, v spolupráci so ZŠ Demjata, sa do tejto zbierky zapojila.

Zbierkou a s heslom Pre každé dieťa, detstvo chceme pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Naši dobrovoľníci oslovili a vyzberali krásnu sumu 63,56 € v Tulčíku aj v Demjate.

Odmenou za ich príspevok im bol krásny modrý gombík. Všetkým zo srdca ďakujeme.

• „Hľadáme nových olympionikov“, takto znel názov súťaže, ktorej sme sa 22.5.2018 zúčastnili na ZŠ Šmeralova v Prešove. Tí najlepší bežci mladších žiakov a žiačok celého Prešovského kraja si zasúťažili v behu na 60m, 600m a 1000metrov. Našu školu reprezentovali najlepší bežci zo 6.ročnika: M. Grešáková, J. Šoltys a L. Kostelník.

Najlepšie skončila Martina Grešáková, ktorá v silnej konkurencii športových škôl získala pekné 5. miesto. Blahoželáme a všetkým účastníkov ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Základná škola s materskou školou Tulčík
    Tulčík 116, 082 13 Tulčík